سرخط خبرها
خانه » مجله موفقیت » روانشناسی » روانشناسی خودکشی
خودکشی
خودکشی

روانشناسی خودکشی

روانشناسی خودکشی

 

خودکشی
خودکشی

اصولا واژه خودکشی به معنی خود کشته یعنی در این عمل فرد اونقدر خودشو میکشه که میمیره و این خودکشی به علت وارد آمدن مصائب و رنج های فراوان بالعکس صورت می گیرد، به نظر من خودکشی کار چندان جذابی نیست ولی بسیار هیجان انگیز و به یه باره امتحانش کردم و یا این که جند بارش هم مردان ولی همچنین بگی نگی بدم نیومد.

و اما…
برخلاف نظر خیلی ها که می گن خودکشی خیلی راحت و سهله باید بگویم نخیر. اونجوریام نیست هر کاری قواعد و اصول خودشو داره و خودکشی هم جدا از این نیست.
اول از همه اونکسانی که می خوان خودکشی کنن رو دسته بندی می کنیم:

کسی که در عشقش شکست خورده.
کسی که ورشکست شده.
کسی که قاط زده.
کسی که از زندگی خیر ندیده.
… و خلاصه هر کسی که یه جورایی به آخر خط رسیده.

فرض کنید در اتاق شما رو می شکنن و شما رو در حالتی پیدا می کنن که از یه طناب از سقف آویزانید و داری مثل پاندول ساعت تاب می خورد و صورتتون سیاه و ورم کرده است.  قیافه شما بعد از خودکشی باید از همیشه زیباتر و از همیشه دوست داشتنی تر باشه تا دل همه حسابی بسوزه. با این حساب، دور حلق آویز کردن خود سوزی و خفگی با گاز خط بکشید.

یه بنده خدایی از دوستان، خیلی جالب خودکشی کرده که در نوع خودش یه ابتکاره. ایشان دو تا انگشت شصتش رو فرو کرده بود توی سوراخ های دماغش و با انگشتای دیگرش هم دهنشو محکم بسته بود و اونقدر خودشو خفه کرده  تا مرد! فقط بدی کارش این بود که هیچ کس بعد از مرگش انگشت شصتشو از توی دماغش بیرون نکشید، چون به هر حال کار کثیفیه، حالا خودتون قضاوت کنید. این خودکشی ترحم کسی رو بر می انگیزه؟ یا اونایی که روی سرشون نایلون می کشن و دور گردنشون رو با طناب می بندن و یا اونایی که خودشو رو جلوی ماشین می اندازند و له می شن… اینا همشون دیونه ان. خودکشی ایده آل خودکشی است که بدون درد بدون عوارض جانبی، بدون تاثیرات بد و منفی روی صورت و اندام، بدون صدا و… باشه.

یه جور خودکشی که بیشتر بین شکموها رواج داره استفاده از خوراکی برای مردنه. این نوع خودکشی خیلی حال داره چون حداقل گشنه نمی میری! و خوبی مهمترش اینه که به سر منزل مقصود هم نمی رسی و معمولا زنده می مونی.  نمونه اش این که: یه بنده خدایی که با سی تا قرص دیازپام خودکشی کرد و دور و بری ها به هوای اینکه مرده خاکش کردند و یارو بعد از دو سه روز خواب ملس چشاشو باز کرد و دید ای دل غافل… همه جا سیاهه و یه موش هم داره انگشت پاشو می خورد زنده به گوری خدایش وحشتناکه… اول خوب فکراتونو بکنین بعد خودتونو بکشید یه موضوع مهم توی خودکشی، پشیمونی دیر هنگامه، ۸۹ درصد کسانی که خودشون رو می کشن،وسط یا آخر کار پشیمون میشن و این در حالیه که هیچ راهی برای بازگشت نیست. یه نفر برای خودکشی یه تیکه پارچه رو گلوله می کنه و فرو می کنه توی حلقش و با ته گوشکوب می ده بره پایین ولی همون لحظه پشیمون می شه و این در حالی که داره خفه میشه… اون می دوه بیرون و از شدت عجله از روی پله های آپارتمان پرت می شه پایین و میمیره و جالب اینکه مرگش به علت ضربه مغزی اعلام شد نه خفگی! نکته مهم دیگر اینه که مدت خودکشی نباید زیاد طولانی باشه، مثلا فرض کنید در نوع رگ زدن خیلی ولی می کشه تا خون تموم بشه و تازه آلودگی خون روی زمین و لباستون رو هم در نظر بگیرید. یا استفاده از گاز شهری امکان داره باعث بشه نه تنها خودتون بمیرید بلکه خونه و بقیه رو هم بفرستید روی هوا! پس عاقلانه تر رفتار کنید.

پایان

درباره ی admin

همچنین ببینید

اگر به روانشناس نیاز دارید، بخوانید

اگر به روانشناس نیاز دارید، بخوانید

چه زمانی به مشاور روانشناس مراجعه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *