سرخط خبرها
خانه » آموزش » انتخاب ادکلن متناسب با پوست
ادکلن
ادکلن

انتخاب ادکلن متناسب با پوست

ادوکلن و پوست

ادکلن لاکوسته
ادکلن لاکوسته

معمولا وقتی افراد می خواهند ادوکلن بخرند، یکی از دو کار زیر را انجام میدهند:
۱- دنبال عطری که از دوران دبیرستان استفاده می کردند، خواهند بود.
۲- عطری را انتخاب می کنند که در هنگام خرید به نظرشان خوشبو بیاید.
البته راه دوم بسیار بهتر از راه اول به نظر می آید، اما برای انتخاب عطر فقط مهم این نیست ک کدام به نظرتان خوشبو بیاید. پوستتان هم مهم است و این که آیا با پوست شما سازگاری دارد یا خیر. رایحه هر عطری برای افراد مختلف متفاوت است. چرا که رایحه تا حدی به نوع پوست و مواد تشکیل دهنده آن عطر بستگی دارد.
برای داشتن انتخاب بهتر متن زیر را مطالعه کنید.

روش اول تست ادوکلن
قبل از این که با اصول سازگاری عطر با پوستتان آشنا شوید، ابتدا برای تان چند نکته اولیه ادوکلن را ذکر می کنیم:
در انتخاب هر ادوکلن سه مرحله وجود دارد. زمانی که در فروشگاه هستید، ادوکلن مورد نظرتان را برداشته و کمی از آن را به عنوان نمونه روی کاغذ تستربزنید و بو کنید. این اولین مرحله و اولیه احساس شما نسبت به این رایحه است.

ادکلن
ادکلن

۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد دوباره کاغذ را بو کنید. این دومین مرحله است. در این مرحله شما رایحه جدیدی بعد از بیرون رفتن رایحه اول از بینیتان به شمامتان خواهد خورد.
۴۵ دقیقه تا یک ساعت دیگر صبر کرده و دوباره کاغذ را بو کنید. این مرحله سوم است و در این مرحله شما بویی استشمام خواهید کرد که برای ۳ یا ۴ ساعت ماندگار خواهد بود. اگر این رایحه در هر سه مرحله خوشایند شما بود، می توانید آن را انتخاب کنید.

ترکیباتی از ادوکلن ها که باید از آن ها پرهیز کرد:
انوان بسیاری از ادوکلن ها حاوی ترکیباتی مصنوعی هستند. بعضی از انواع متداول ترین این ترکیبات مشکلات پوستی مثل خارش، جوش، آماس و اگزما و حتی مشکلات تنفسی می شوند شامل انواع زیر:
الکل بنزین
استات بنزین
بنزالدئید
لیمونین
لینالول
آ- پینن
استان اتیلپ
استون
متاسفانه هیچ یک از عطر سازها ترکیبات عطرها را روی شیشه آن ذکر نمی کنند. اما شما می توانید فرض کنید که یکی از ترکیبات اصلی همه این عطرها الکل اتیل است. این ماده باعث می شود که روغن عطرها به هم آمیخته شود.

چطور بفهمیم عطری با پوستمان سازگاری دارد؟
کیفیت ادوکلن و تاثیر گذاری آن ها به مسایل زیادی بستگی دارد از جمله رژیم های غذایی، محیط، ژنتیک و رفتارها (مثل سیگار کشیدن و … )بستگی دارد. اما مهم ترین فاکتورها پوست شما و درجه رطوبت آن است. هر چه پوست مرطوب تر یا خشک تر باشداودکن رایحه ای قوی تری یا ضعیف تر خواهد داشت.

ادکلن
ادکلن

پوست های چرب و مرطوب
افرادی که پوست هایی با رطوبت و چربی زیاد دارند، فعالیت شیمایی بدنشان بیشتر است. این چربی اضافی روی سطح پوست می تواند با ادوکلن ترکیب شده و عطر دوام بیشتری داشته باشد. اما این چربی زیاد ممکن است هم چنین باعث شود که رایحه عطر تغییر پیدا کرده و به بویی ناخوشایند تبدیل شود.
برای جلوگیری از این مسئله، در طی روز از مقدار کمی ادوکلن استفاده کنید یا این که از اودکلن هایی با بویی ضعیف تر یا عطرهایی که کمتر با عطر مشک و بیشتر با عطر میوه ها و گل های ساخته شده باشد استفاده کنید. ادوکلن هایی که برای فصل تابستان ساخته شده اند برای مردهایی که پوست چرب دارند بهترین گزینه به شمار می رود.
ادوکلن های پیشنهادی:
Farhrenheit summer از Christian Dior
Kouros از Yves saint Laurent
Tommy Jeans از تامی هیلفیگر

پوشت های خشک و حساس

ادکلن ورساچ
ادکلن

پوست های خشک
ادوکلن بسیار سریع تر در پوست خشک از بین می رود . به همنید لیل باید مقدار بیشتری مورد استفاده قرار گیرد. هر چند، به خاطر وجود ترکیبی مثل الکل اتیل، استفاده زیاد ممکن است باعث خشک کردن هر چه بیشتر و خراب کردن پوست شود. مسئله بسیار پیچیده ای است.
با دانستن این مطالب، افرادی که پوست های خشک دارند باید دنبال عطر های زمستانی باشند. این ادوکلن ها عطر قوی تری دارند و در هوای خشک و سرد ماندگاری طولانی تری دارند.
ادوکلن های پیشنهادی:
California North و White Moss از Acca Kappa
Black از Kenneth Cole

ادکلن چی چی
چی چی

پوست های حساس
بزرگ ترین خطر برای کسانی که پوست های حساس دارند این است که از ادوکلن های قوی استفاده کنند در حالی که از سایر محصولات پوستی قوی نیز استفاده می کنند. اگر پوستتان دچار کهیر است، بهتر است که از استفاده ادوکلن بعد از استفاده از افترشیو و اسپری بدن خودداری کنید. به خاطر این که ممکن است باعث آلرژی شود.
افرادی که پوست حساس دارند می توانند از همان قوانین مربوط به پوست های خشک استفاده نمایند اما بهتر است که ترکیباتی که در این عطرها استفاده میشود همه از مواد طبیعی باشد.

 

ادکلن
ادکلن

ادوکلن های پیشنهادی:
Eruptable از Volcanic Earth
Gents Cologne Balm و Polo BlueازRalph Lauren

چند نکته دیگر
برای گرفتن نتیجه مطلوب ادوکلن را به گلو، مچ ها ، سینه و اطراف گردنتان بزنید. این قسمت های بهترین نواحی هستند که عطر بتواند با چربی طبیعی بدن شما مخلوط شود. نکته دیگر این که قبل از پوشیدن لباس از عطر به پشت زانویتان بزنید چون این ناحیه رایحه را به خوبی منتظر می کند. افراد بسیاری عادت دارند که در آخر کار کمی هم از عطر روی لباسشان اسپری کند، اما این کار مانع است چون باعث می شود به لباس آسیب برسد.
و در آخر نکته دیگری اضافه می کنم و آن این است که هیچ کس نبا ید تا زمانی که نزدیکتان نشده است رایحه عطرتان را استشمام کند. اگر وارد اتاقی شدید و مردم پشت سرتان بو کشیدند، مشخص است که زیاد از عطر استفاده کرده اید. برای اطمینان به هر اندازه که می توانید مقدار کمی استفاده کنید. دیگران دوست دارند شما را بو کنند نه عطر کریستین دیور را !!!!

ادکلن
ادکلن
ادکلن
ادکلن
ادکلن چی چی
چی چی
ادکلن لاکوسته
ادکلن لاکوسته

0996384ca55aa9125e678fd9b55e6f17 96789731197779147501 Escada_Incredible_Me_EDP_w

ادکلن ورساچ
ادکلن

0009330_m

ادکلن
ادکلن
ادکلن
ادکلن

سعی کنید از انتخاب عطر هم مثل صابون یا مرطوب کننده به پوسستان اهمیت دهید و با توجه به نوع پوستی که دارید، ادوکلنتان را تهیه کنید.

 

پایان.

درباره ی admin

همچنین ببینید

طرز تهیه سالاد کینوا مکزیکی

طرز تهیه سالاد کینوا مکزیکی

آموزش تهیه سالاد کینوا مکزیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *