سرخط خبرها
خانه » سلامت » مراقب باشیداین عضو از بدنتان بزرگ نشود !
راز سلامتی
مراقب باشیداین عضو از بدنتان بزرگ نشود

مراقب باشیداین عضو از بدنتان بزرگ نشود !

مراقب باشیداین عضو از بدنتان بزرگ نشود

قلب هر فردی به اندازه مشت بسته خود وی می باشد. اگر به هر دلیلی بار اضافه ای برقلب تحمیل شده و یا اینکه بیماری در قلب ایجاد شده و تحت درمان قرار نگیرد، بتدریج قلب بزرگ و گشاد می شود.

بزرگ شدن قلب عارضه‌ای از بیماری‌های قلبی است که باید افراد مراقب بزرگ شدن آن باشند.

قلب هر فرد به اندازه مشت بسته خود وی است. اگر به هر دلیلی بار اضافه‌ای بر قلب تحمیل شده و یا این که بیماری در قلب ایجاد شده و تحت درمان قرار نگیرد، به تدریج قلب بزرگ و گشاد می‌شود یعنی قلب باید حجم مناسبی داشته باشد.

به طور کلی بیماری‌های مادرزادی، بیماری‌های دریچه‌ای، عرق کرونر و بیماری‌های خود ماهیچه قلب همگی در درازمدت می‌توانند موجب بزرگی قلب شوند. در واقع گاهی اوقات برخی بیماری‌های التهاب ماهیچه قلب پیش می‌آید که باعث بزرگ شدن سایز قلب می‌شود. همچنین اگر عروق کرونری دچار مشکل شوند، بافت ماهیچه‌ای ضخامت خود را از دست می‌دهد و فشارخون باعث گشادی قلب می‌شود.

 

افزایش اندازه قلب در افراد مختلف متغیر است که با توجه به عملکرد قلب نشانه‌هایی به وجود می‌آیند که عبارتند از تنگی نفس، فشار یا درد قفسه سینه، تپش قلب، تورم پاوزلو، سرگیجه، احساس سبکی در سینه و کاهش هوشیاری است.

برای تشخیص بزرگی و گشادی قلب، در مرحله اول با عکسبرداری از قفسه سینه قابل تشخیص بوده و در مرحله بعدی از طریق نوار قلب و اکوی قلب تشخیص عارضه راحت‌تر صورت می‌گیرد. برای درمان نیز ابتدا از درمان‌های غیردارویی و رژیم غذایی کم نمک و کم چرب استفاده می‌شود و در مراحل بعدی درمان‏های دارویی و تکمیلی انجام می‌گیرد.

علائم بزرگ شدن قلب

افزایش اندازه قلب در افراد مختلف متغیر است و در برخی افراد نشانه‌ای ندارد. با شروع دی لیشن یا هایپرتروفی و افزایش نیاز به عملکرد قلب نشانه‌هایی به وجود می‌آیند این علائم عبارتند از:

– تنگی نفس

– فشار یا درد قفسه سینه

– تپش قلب (حالتی که قلب با سرعت بیشتر ، قدرت فزاینده‌تر یا ضربان جهشی می‌تپد)

– تورم پا و زانو

– سرگیجه یا احساس سبکی در سر

– کاهش هشیاری

در اشکال خفیف‌تر بزرگ شدن قلب، نشانه‌ها ممکن است تنها در صورت انجام فعالیت‌های ورزشی یا تلاش و تقلای زیاد روی دهد. در اشکال شدیدتر ممکن است این علایم در هر زمان حتی به هنگام استراحت نیز ظاهر شود. دیگر بیماری‌های قلبی و ریوی و سایر بیماری‌ها نیز می‌توانند این نشانه‌ها را به همراه داشته باشند و لذا اختصاص به بزرگ شدن قلب ندارند.

پایان.

درباره ی admin

همچنین ببینید

توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی

نکاتی که باید بیشتر درباره توالت فرنگی و ایرانی بدانید

توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *