سرخط خبرها
خانه » مجله موفقیت » راز » خواب نیمروزی و حافظه کودکان !
کودکان
خواب نیمروزی و حافظه کودکان

خواب نیمروزی و حافظه کودکان !

خواب نیمروزی و حافظه کودکان

چرت زدن اجازه می‌دهد تا اطلاعات از ذخیره‌سازی موقت به ذخیره‌سازی دائم بیشتر از هیپوکامپ به نواحی قشری مغز حرکت کند.این تحقیقات در ۲۳ سپتامبر در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است.
خواب نیمروزی کودکان نه تنها اتلاف وقت نیست بلکه برای بهبود حافظه مفید است.تحقیقات جدید نشان داده‌اند که خواب بعدازظهر برای کودکان نه تنها اتلاف وقت نیست بلکه حافظه آنها را بهبود می‌بخشد.محققان دریافتند که چرت زدن بعد از ظهر کودکان به بهبود توانایی آنها برای یادگیری از طریق بهبود حافظه کمک می‌کند.

محققان گفتند: چرت زدن اجازه می‌دهد تا اطلاعات از ذخیره‌سازی موقت به ذخیره‌سازی دائم بیشتر از هیپوکامپ به نواحی قشری مغز حرکت کند.این تحقیقات در ۲۳ سپتامبر در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است.

در این تحقیقات، محققان ۴۰ کودک از ۶ کودکستان را در غرب ماساچوست برای یک بازی حافظه بصری فضایی در صبح آزمایش کردند.از کودکان خواسته شد که ۹ تا ۱۲ تصویر مختلف را که روی یک شبکه قرار داشتند به یاد داشته باشند.در طول بعدازظهر، کودکان یا به چرت زدن یا برای بیدار ماندن تشویق شدند؛ زمان چرت زدن حدود ۸۰ دقیقه به طول انجامید.

پایان.

درباره ی admin

همچنین ببینید

موادغذایی برای کسانی که میخواهند چاق شوند

موادغذایی برای کسانی که میخواهند چاق شوند

موادغذایی برای کسانی که میخواهند چاق شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *