سرخط خبرها
خانه » سلامت » راهکارهای خانگی درمان رگ به رگ شدن
درمان رگ به رگ شدن دست
راهكارهاي خانگي درمان رگ به رگ شدن

راهکارهای خانگی درمان رگ به رگ شدن

راهکارهای خانگی درمان رگ به رگ شدن

ضرب دیدگی بیشتر ناشی از ضربه مستقیم است که به عضو وارد می شود و می تواند موجب صدمه عضله ربات و استخوان شود ولی رگ به رگ شدن در اثر کشیدگی عضو است.

رگ به رگ شدن اصطلاحی است که بیشتر برای کشیده شدن تاندونها که در انتهای عضلات هستند و به استخوان وصل می شوند گفته می شود.

رگ به رگ شدن دو علت دارد

به طور کلی در عامه چیزی که به عنوان رگ به رگ شدن گفته می شود دو دلیل دارد یکی کشیدگی تاندونها و عضلات مربوط به آنهاست و دیگری هم کشیدگی ربات ها است که لازم به ذکر است رباتها عناصری هستند که دو استخوان را به هم وصل می کنند.

این دو اصطلاحاتی هستند که گاها جابه جا به کار برده می شوند در واقع ضرب دیدگی بیشتر ناشی از ضربه مستقیمی است که به عضو وارد می شود و می تواند موجب صدمه عضله ربات و استخوان شود ولی رگ به رگ شدن در اثر کشیدگی عضو است.

کشیدگی های عضو می تواند در اثر حرکت ورزش ناجور و پیچ خوردن اندام باشد که این مشکلات می تواند ناشی از فشاری که به صورت نامتقارن روی مچ دست یا شانه می آید باشد.

استفاده از کمپرس یخ برای هر آسیب دیدگی ارتوپدی

مهمترین راهکار در مراحل اول هر آسیب ارتوپدی استفاده از کمپرس یخ است به این شکل که یخ خرد شده را در داخل یک کیسه بگذارند و در یک حوله نازک بپیچند و روی آن قسمت از بدن که آسیب دیده است به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهند و ۲۰ دقیقه استراحت دهند و این کار را به فواصل ۲۰ دقیقه انجام دهند.

این کار باید در ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت شروع این عارضه انجام شود چون میزان خونریزی و التهاب را کم می کند ودر نتیجه تورم کم خواهد شد و ترمیم آن عارضه در آینده بهتر خواهد بود.

قرار دادن عضو آسیب دیده بالاتر از سطح قلب راه حل دوم

برای مراحل اول عارضه ضرب دیدگی و رگ به رگ شدن یک راه حل دیگری است به این ترتیب که آن قسمت از بدن که صدمه دید طوری قرار دهند که از سطح قلب بالاتر باشد مثلا اگر مچ پا آسیب دیده دراز بکشند و زیر پا چند بالش قرار دهند که پا از سطح قلب بالاتر بیاید و یا اگر مچ دست مشکل پیدا کرده است را طوری به گردن آویزان کنند که مچ دست از ناحیه آرنج بالاتر باشد درواقع این حرکات به تخلیه وریدی اندام و کاهش التهاب و ورم درعضو کمک می کند.

این آسیب دیدگی رازمانی جدی بگیرید که درد ادامه داشته باشد و شخص نتواند از عضو آسیب دیده بدن استفاده کند و یا علائمی مانند خون مردگی یا کبودی دیده شود که در این صورت باید به پزشک مراجعه کنند که این مشکل بررسی شود.
برچسب ها: ضرب دیدگی ، رگ به رگ شدن ، سلامت

پایان.

درباره ی admin

همچنین ببینید

توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی

نکاتی که باید بیشتر درباره توالت فرنگی و ایرانی بدانید

توالت فرنگی بهتر است یا توالت ایرانی

۲ دیدگاه

  1. سلام
    من هنگام تمرین تکواندوساق پام ضربه خورده بدجوری دردمیکنه هفته ی بعدهم مسابقه دارم میخواستم راهنماییم کنین
    خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *