آخرین مطالب

غذاهایی که روزانه باید بخورید تا سرطان نگیرید
به جای سس مایونز
⁉️چرا روغن زیتون؟
سلامتی زنان
دانستنی مردانه
منشا بیماری MS چیست ؟!
صبحانه ی مفید
اشتباهات موقع خواب
شناسایی بیماری از طریق دهان ودندان
موز بمب انرژی
موادغذایی برای کسانی که میخواهند چاق شوند
ضدافسردگی
خواص سیر
خواب راحت با لیمو ترش
مزاج خود را بشناسید
میوه به جای شام
چگونه با صبحانه خوردن لاغر شویم
مقدمه ای بر حافظه و تقویت ش
همه چیز درباره چای
نژاد خالص سرابی
مراحل صحیح مسواک زدن

چگونه هنگام آلودگی هوا سالم بمانیم؟

چگونه هنگام آلودگی هوا سالم بمانیم؟

کودکان به آلودگی هوا حساس‌تر هستند و ممکن است دچار علایمی چون برونشیت و گوش درد شوند بنابراین باید از خروج آنها از منزل در مواقع آلودگی هوا جلوگیری شود.

شهروندان به گزارش‌ها و توصیه‌های سازمان هواشناسی و حفاظت محیط زیست و مراکز بهداشتی مرتبا توجه کنند.

اگر به علایمی مانند سوزش چشم، تنگی نفس یا سنگینی قفسه سینه دچار شدید، خود را از هوای آلوده دور نگه دارید و تا جایی که ممکن است سعی کنید در روزهایی که آلودگی هوا وجود دارد از منزل خارج نشوید زیرا غلظت آلودگی هوا در منزل به مراتب از هوای بیرون کمتر است.

اگر مجبور به خروج از منزل هستید صبح زود یا غروب از منزل خارج شوید زیرا تولید اُزن در اثر تابش نور خورشید در این زمان بیشتر است. از ورزش و فعالیت در هوای آلوده اجتناب کنید زیرا تنفس زیاد و سریع، آلودگی بیشتری را به ریه‌ها وارد می‌کند.

اگر از داروهای ضد آسم و تنگی‌نفس قبلا استفاده کرده‌اید، در هوای آلوده نیز حتما مصرف آنها را فراموش نکنید.

اگر مبتلا به بیماری‌های مزمن قلبی و یا ریوی هستید حتما به پزشک خود مراجعه نموده یا از وی مشاوره بخواهید. همچنین اگر تاکنون مبتلا به علایم تنفسی نشده‌اید تصور نکنید که آلودگی هوا بر شما اثر ندارد بلکه آثار آلودگی هوا در افراد مختلف واکنشی متفاوت دارد و برخی دیرتر ممکن است دچار علایم شوند.

کودکان به آلودگی هوا حساس‌تر هستند و ممکن است دچار علایمی چون برونشیت و گوش‌درد شوند بنابراین از خروج آنها از منزل در مواقع غیرضروری اجتناب کنید. با کاهش آلودگی هوا افراد بدون زمینه مشکلات تنفسی از مشکلات تنفسی رها می‌شوند ولی افراد دارای بیماری زمینه‌ای ریوی همچون آسم، تنگی نفس، برونشیت مزمن و بیماری‌های قلبی و عروقی باشند ممکن است تا مدت‌ها از مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی رنج ببرند.

در مورد قطع داروهای خود حتما با پزشکان خود مشاوره کنید. اگر در روزهای بعد از شروع تنگی نفس یا سرفه ناشی از آلودگی هوا، دچار تب یا خلط چرکی یا لرز داشتید، از خوددرمانی اجتناب و حتما به پزشک مراجعه کنید.

پایان.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

  • تلگرام