آخرین مطالب

غذاهایی که روزانه باید بخورید تا سرطان نگیرید
به جای سس مایونز
⁉️چرا روغن زیتون؟
سلامتی زنان
دانستنی مردانه
منشا بیماری MS چیست ؟!
صبحانه ی مفید
اشتباهات موقع خواب
شناسایی بیماری از طریق دهان ودندان
موز بمب انرژی
موادغذایی برای کسانی که میخواهند چاق شوند
ضدافسردگی
خواص سیر
خواب راحت با لیمو ترش
مزاج خود را بشناسید
میوه به جای شام
چگونه با صبحانه خوردن لاغر شویم
مقدمه ای بر حافظه و تقویت ش
همه چیز درباره چای
نژاد خالص سرابی
مراحل صحیح مسواک زدن

آشنایی با خواص لواشک

آشنایی با خواص لواشک

 

انواع لواشک

خواص انواع لواشک

تا همین چند سال پیش که انواع  لواشک های آماده به بازار نیامده بودند، تابستان پشت بام ها پر می شد از سینی هایی که لبریز ب.ود،از مایع هایی به رنگ رد و قرمز که پس از چندین روزی آفتاب گرفتن تبدیل به لواشک می شدند. هنوز هم خانوااده هایی که خوردنی های خانگی را به هر محصول غیر خانگی ترجیح می دهند، برا کودکان خود و حتی بزرگترها لواشک خانگی درست می کنند.

لواشک در واقع نوعی عصاره گرفه شده از میوه هاست که متخصصان تغذیه به آن اکستراکت می گویند و با خشک کردن به دست می آید.

خشک کردن یکی از ساده ترین و متداول ترین روش های گوناگون نگهداری مواد غذایی است که عمری به اندازه تمدن بشر دارد و امروزه در کشورهایی مختلف به شکل های گوناگون از روش های سنتی تا الگوی صنعتی انجام می وشد.

لواشک خوردنی محبوب بسیاری از کودکان است که انواع بهداشتی آن در مقایسه با سایر هله هوله ها چندان مضر نیست.

آشنایی با خواص لواشک

آشنایی با خواص لواشک

غیر از نمک که برای جلوگیری از فاسد شدن انواع لواشک های صنعتی به مقدار زیاد به آن ها اضافه می شود و از معایت این ماده غذایی است ریز مغذی های مفید و برخی ویتامین ها در لواشک به میزان خوبی وجود دارد و چون ماده اولیه لواشک انواع میوه هاست بنابراین مصرف آن تا حدودی فواید میوه را دارد و به مصرف چیپس و پفک ترجیح داده می شود.
از سوی دیگر نداشتن کالری بالا مزیت دیگر لواشک به عنوان خوراکی است. این در حال است که مصرف شیرینی ها و چیپس و دیگر مواد مشابه همگی به علت کالری بالا چاقی را به دنبال دارند. البته بهداشتی بودن لواشک ها یک موضوع پر اهمیت است.

از آنجایی که در تهیه لواشک به صورت غیر کارخانه ای باید آن را در فضایی آزاد و مقابل نور خورشید قرار داد، باید به بهداشت محیطی که  لواشک در آن قرار دارد توجه کرد. بسیاری از کدبانوها هنگامی که سینی لواشک را در مقابل آفتاب قرار می دهند روی آن را با تور نازک می پوشانند تا از گزند حشرات و گرد و خاک در امان باشد. اما لواشک هایی که به صورت فله ای تولیده شده و معمولا به صورت باز در نزدیکی مدارس و اماکن تفریحی فروخته می شود به اندازه کافی بهداشتی نیستند.

امروزه با توسعه صنایع غذایی روش های تهیه لواشک هم تحول یافته و نمونه های نوین این محصول با نظارت بهداشتی کافی تولید می شود.

پایان.


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

  • تلگرام