آخرین مطالب

غذاهایی که روزانه باید بخورید تا سرطان نگیرید
به جای سس مایونز
⁉️چرا روغن زیتون؟
سلامتی زنان
دانستنی مردانه
منشا بیماری MS چیست ؟!
صبحانه ی مفید
اشتباهات موقع خواب
شناسایی بیماری از طریق دهان ودندان
موز بمب انرژی
موادغذایی برای کسانی که میخواهند چاق شوند
ضدافسردگی
خواص سیر
خواب راحت با لیمو ترش
مزاج خود را بشناسید
میوه به جای شام
چگونه با صبحانه خوردن لاغر شویم
مقدمه ای بر حافظه و تقویت ش
همه چیز درباره چای
نژاد خالص سرابی
مراحل صحیح مسواک زدن

روش هایی برای از بین بردن جای جوش

روش هایی برای از بین بردن جای جوش

روش هایی برای از بین بردن جای جوش

روش هایی برای از بین بردن جای جوش

محمد رضوانی، متخصص پوست، مو و زیبایی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: درمان جای جوش معمولا باید در مرحله ای انجام گیرد که فرد درحال جوش زدن مداوم نباشد زیرا برخی از افراد قبل از اینکه به فکر درمان باشند می خواهند سریعا جای جوش بهبود یابد.

وی افزود: دستکاری و تخلیه جوش صورت از عوامل مهم در ایجاد چاله بر روی پوست می شود و استفاده از کرم های لایه بردار می تواند برای بهبود جای آنکه بسیار مفید و موثر باشد اما روش های کمک درمانی دیگری از سال ها پیش نیز موثر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پیلینگ به مرور یکی دیگر از روشهایی برای از بین بردن جای جوش محسوب می شود و در این روش با استفاده از اسیدهای مخصوص تا حد زیادی جای جوش از بین می رود اما ضعف این روش در این است که میزان تاثیر گذاری ناشی از اسید بر روی پوست که ناشی از اسید روی پوست صورت می گیرد.

وی اذعان داشت: میکرو درم روش دیگری است که افرادی که پوست گندمگون یا سبزه دارند می توانند استفاده کنند و در این روش با استفاده از دانه های پودری سطح پوست تراشیده میشود که شانس لک شدن پوست در این روش بسیار کم است و برای افرادی که پوست گندمکون و سبزه دارند بسیار مصون تر است.

وی تصریح کرد: در ۱۲ سال اخیر لیزر به عنوان جدیدترین روش برای درمان جای جوش محسوب شده که در این روش با استفاده از درجات مختلفی از اشعه لیزر که بر روی پوست تابانده میشود، سعی میشود که تا منافذ پوست را جمع کنیم.

وی در خاتمه گفت: از دستکاری جوش های صورت بپرهیزید و در صورت مشاهده جوش به پزشک مراجعه شود تا راههای درمان ها به کار گرفته شود.

گردآوری: مجله اینترنتی باغچه

منبع: باشگاه خبرنگاران

سلامت,پزشکی ,بدن,پوست,مو,اخم,صورت,زیبایی,خوشگل,چروک,پیری,جوش,جای جوش


    پست الکترونیکی خود را بدون www وارد کنید.

  • تلگرام